CTS Electronic Components 753181221GPTR7
753181221GPTR7 picture photo
Mfg. Part Number
753181221GPTR7
Brief Description
RES ARRAY 16 RES 220 OHM 18DRT
Datasheet Download
753181221GPTR7.pdf
Availability of 753181221GPTR7
QUANTITY
753181221GPTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 753181221GPTR7
Internal Part NumberEIS-753181221GPTR7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)220
Tolerance±2%
Number of Resistors16
Number of Pins18
Power Per Element40mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.270" L x 0.080" W (6.86mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)753181221GPTR7
Related Links7531812, 753181221GPTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
753181221GPTR7 Details Description
Related parts for 753181221GPTR7
CAP ALUM 5600UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 383 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC PLL CLK GEN 500MHZ 24VQFN datasheet.pdf
CABLE ASSEM UFL-UFL 1000MM 0.81 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf