CTS Electronic Components 753241103GTR
753241103GTR picture photo
Mfg. Part Number
753241103GTR
Brief Description
RES ARRAY 22 RES 10K OHM 24DRT
Datasheet Download
753241103GTR.pdf
Availability of 753241103GTR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
753241103GTR Order Process
Ship out your order
Specifications of 753241103GTR
Internal Part NumberEIS-753241103GTR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package1,000
Series753
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±2%
Number of Resistors22
Number of Pins24
Power Per Element40mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.345" L x 0.080" W (8.76mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)753241103GTR
Related Links753241, 753241103GTR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
753241103GTR Details Description
Related parts for 753241103GTR
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
CAP CER 47PF 1.5KV NP0 1812 datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
IC PLL FREQ SYNTH W/VCO 36LLP datasheet.pdf
CONN RECEPT 2MM 4POS CRIMP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS SKT datasheet.pdf
IC FPGA 224 I/O 484FPBGA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
2 ROW BOX PIN 40 POS R/A datasheet.pdf
BUSS HIGH VOLTAGE FUSE datasheet.pdf
100 mA, Low Quiescent Current, CMOS Linear Regulator IC datasheet.pdf