CTS Electronic Components 753243101GP
753243101GP picture photo
Mfg. Part Number
753243101GP
Brief Description
RES ARRAY 12 RES 100 OHM 24DRT
Datasheet Download
753243101GP.pdf
Availability of 753243101GP
QUANTITY
753243101GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 753243101GP
Internal Part NumberEIS-753243101GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information753 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package1,000
Series753
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)100
Tolerance±2%
Number of Resistors12
Number of Pins24
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.345" L x 0.080" W (8.76mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)753243101GP
Related Links75324, 753243101GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
753243101GP Details Description
Related parts for 753243101GP
SWITCH ROCKER 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 9-18VIN 05/+/-15V datasheet.pdf