CTS Electronic Components 766141220GP
766141220GP picture photo
Mfg. Part Number
766141220GP
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 22 OHM 14SOIC
Datasheet Download
766141220GP.pdf
Availability of 766141220GP
QUANTITY
766141220GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 766141220GP
Internal Part NumberEIS-766141220GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information766 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package56
Series766
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)22
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.341" L x 0.154" W (8.65mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766141220GP
Related Links76614, 766141220GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766141220GP Details Description
Related parts for 766141220GP
CONN HDR 2MM MALE 1ROW STR 7POS datasheet.pdf
CONN RECEPT POWR SUPPLY 2POS datasheet.pdf
OUTPUT MODULE datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 66.5K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LED WEDGE BASED T5 526NM 28V GRN datasheet.pdf
OSC MEMS 22.1184MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 7.87K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf