CTS Electronic Components 766141472GPTR13
766141472GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
766141472GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 4.7K OHM 14SOIC
Datasheet Download
766141472GPTR13.pdf
Availability of 766141472GPTR13
QUANTITY
766141472GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 766141472GPTR13
Internal Part NumberEIS-766141472GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Series766
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.341" L x 0.154" W (8.65mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766141472GPTR13
Related Links7661414, 766141472GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766141472GPTR13 Details Description
Related parts for 766141472GPTR13
HAND CRIMP TOOL FOR A HR10A datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 26POS 1MM 5" datasheet.pdf
IC CNTRLR FAN SPEED 10-UMAX datasheet.pdf
CONN BOOT FOR BNC, N, TNC, UHF datasheet.pdf
RES 4.87K OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 210 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf