CTS Electronic Components 766141473GPTR13
766141473GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
766141473GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 47K OHM 14SOIC
Datasheet Download
766141473GPTR13.pdf
Availability of 766141473GPTR13
QUANTITY
766141473GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 766141473GPTR13
Internal Part NumberEIS-766141473GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Series766
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.341" L x 0.154" W (8.65mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766141473GPTR13
Related Links7661414, 766141473GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766141473GPTR13 Details Description
Related parts for 766141473GPTR13
RES SMD 750 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN FFC TOP 16POS 1.25MM R/A datasheet.pdf
CAP CER 27PF 150V 0606 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 540KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
MICROCONTROLLR SSR BURST-FIRE datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 42POS 2MM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
SWTCH TOP ROLLR PLUNGR SLO ACT datasheet.pdf
IDC BOX HEADER 0.079 6 POS datasheet.pdf
PRB SET ACT VLT 1GHZ .9PF 1MOHM datasheet.pdf
IC MOTOR CTLR/DVR SPI 48QFP datasheet.pdf
RES SMD 187K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf