CTS Electronic Components 766141823GP
766141823GP picture photo
Mfg. Part Number
766141823GP
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 82K OHM 14SOIC
Datasheet Download
766141823GP.pdf
Availability of 766141823GP
QUANTITY
766141823GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 766141823GP
Internal Part NumberEIS-766141823GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information766 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package56
Series766
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)82k
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.341" L x 0.154" W (8.65mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766141823GP
Related Links76614, 766141823GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766141823GP Details Description
Related parts for 766141823GP
IDC CABLE - CSR50G/AE50G/CCE50G datasheet.pdf
SWITCH TACT SPST-NO 0.125A 24V datasheet.pdf
IC MCU 16BIT FLASH 144-LQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 36-72VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
IC REG QD BCK/LINEAR SYNC 32TQFN datasheet.pdf
RES 1.74K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
INSERT FEMALE HAN-QUINTAX 85 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 35V 2915 datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 500V SCREW datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 2.1PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf