CTS Electronic Components 766143472GP
766143472GP picture photo
Mfg. Part Number
766143472GP
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 4.7K OHM 14SOIC
Datasheet Download
766143472GP.pdf
Availability of 766143472GP
QUANTITY
766143472GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 766143472GP
Internal Part NumberEIS-766143472GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information766 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package56
Series766
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.341" L x 0.154" W (8.65mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766143472GP
Related Links76614, 766143472GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766143472GP Details Description
Related parts for 766143472GP
RES ARRAY 7 RES 470K OHM 14SOIC datasheet.pdf
REG 5.25V 2A 28VIN INT SW HRZ datasheet.pdf
RES .10 OHM 5% 5W WIREWOUND AXL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf