CTS Electronic Components 766143684GPTR13
766143684GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
766143684GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 680K OHM 14SOIC
Datasheet Download
766143684GPTR13.pdf
Availability of 766143684GPTR13
QUANTITY
766143684GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 766143684GPTR13
Internal Part NumberEIS-766143684GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Series766
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)680k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.341" L x 0.154" W (8.65mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766143684GPTR13
Related Links7661436, 766143684GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766143684GPTR13 Details Description
Related parts for 766143684GPTR13
TERM FORK HT SHR 16-14AWG #10 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 4A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC CTRLR PWM 4PHASE VR11.1 40QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
SHLD MINIMIZER STR EXTENSION datasheet.pdf
SWITCH DIP SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
IR CON 16 SKT CRIMP GOLD 20-22 datasheet.pdf
LED XNOVA WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
Low Power 350 MHz Voltage Feedback Amplifiers IC datasheet.pdf