CTS Electronic Components 766161000XP
766161000XP picture photo
Mfg. Part Number
766161000XP
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 15 RES ZERO OHM 16SOIC
Datasheet Download
766161000XP.pdf
Availability of 766161000XP
QUANTITY
766161000XP Order Process
Ship out your order
Specifications of 766161000XP
Internal Part NumberEIS-766161000XP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package833
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series766
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)0.0
ToleranceJumper
Number of Resistors15
Number of Pins16
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766161000XP
Related Links76616, 766161000XP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766161000XP Details Description
Related parts for 766161000XP
OPTOISO 5.3KV OPN COLLECTOR 6DIP datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 500MA 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
BOARD EVALUATION LMP8640 datasheet.pdf
POT 100K OHM 1W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
SW MINI SNAP ACTION .3A R/A 6V datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 6" 0.50MM 16POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 3POS SKT datasheet.pdf
IC THERMOSTAT DGTL LOPWR SOT23-5 datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf
MICRO 15C S 20" WHT JACKS datasheet.pdf