CTS Electronic Components 766161220GP
766161220GP picture photo
Mfg. Part Number
766161220GP
Brief Description
RES ARRAY 15 RES 22 OHM 16SOIC
Datasheet Download
766161220GP.pdf
Availability of 766161220GP
QUANTITY
766161220GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 766161220GP
Internal Part NumberEIS-766161220GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information766 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package49
Series766
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)22
Tolerance±2%
Number of Resistors15
Number of Pins16
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766161220GP
Related Links76616, 766161220GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766161220GP Details Description
Related parts for 766161220GP
IC DRIVER MOSF 12A LO SIDE 8DIP datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 430 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 91MA 9 OHM SMD datasheet.pdf
TIMER POWER-OFF DELAY 8PIN datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
LED T3 1/4 WG 625NM RED 24VDC datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA2540 23MM WHT datasheet.pdf
FILT DSUB 37POS M-F ADPTR datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf