3M HDT-1100-48A-RED
HDT-1100-48A-RED picture photo
Mfg. Part Number
HDT-1100-48A-RED
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Tubing
Brief Description
HEATSRHINK TUBING RED
Datasheet Download
HDT-1100-48A-RED.pdf
Availability of HDT-1100-48A-RED
QUANTITY
HDT-1100-48A-RED Order Process
Ship out your order
Specifications of HDT-1100-48A-RED
Internal Part NumberEIS-HDT-1100-48A-RED
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / Vendor undefined
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
MSDS Material Safety DatasheetHDT Series MSDS
Standard Package20
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Tubing
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HDT-1100-48A-RED
Related LinksHDT-1100, HDT-1100-48A-RED Datasheet, 3M Distributor
HDT-1100-48A-RED Details Description
Related parts for HDT-1100-48A-RED
LED RED T1 RIGHT ANGLE 5V PCB datasheet.pdf
CONN COMPACT FLASH CARD R/A SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 62POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
RES MO 1W 430 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 113 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf