CTS Electronic Components 767141682GPTR13
767141682GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
767141682GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 6.8K OHM 14SOIC
Datasheet Download
767141682GPTR13.pdf
Availability of 767141682GPTR13
QUANTITY
767141682GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 767141682GPTR13
Internal Part NumberEIS-767141682GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series767
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.093" (2.36mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)767141682GPTR13
Related Links7671416, 767141682GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
767141682GPTR13 Details Description
Related parts for 767141682GPTR13
RES SMD 5.11K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 500V SCREW datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 400mA (Switch) Backlight 8-SON Exposed Pad (3x3) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 15 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 866 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.42K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS datasheet.pdf
TAG 2.75"X1.38" BLACK/YELLOW datasheet.pdf
SPIRAL WRAP .25 6.3MM X 100' datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 47POS INLINE SKT datasheet.pdf