CTS Electronic Components 767163102GPTR13
767163102GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
767163102GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 1K OHM 16SOIC
Datasheet Download
767163102GPTR13.pdf
Availability of 767163102GPTR13
QUANTITY
767163102GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 767163102GPTR13
Internal Part NumberEIS-767163102GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series767
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.093" (2.36mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)767163102GPTR13
Related Links7671631, 767163102GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
767163102GPTR13 Details Description
Related parts for 767163102GPTR13
RES 3.92M OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS STR 5.08MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 50 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
K8342A TOOL KIT datasheet.pdf
RES 196K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC LOOSE-CELL NIMH CHRGR 16SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 24POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
IC DDR SDRAM 512MBIT 6NS 60FBGA datasheet.pdf
CAP CER 24PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
OSC MEMS 12.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf