CTS Electronic Components 767163181GPTR13
767163181GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
767163181GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 180 OHM 16SOIC
Datasheet Download
767163181GPTR13.pdf
Availability of 767163181GPTR13
QUANTITY
767163181GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 767163181GPTR13
Internal Part NumberEIS-767163181GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series767
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)180
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.093" (2.36mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)767163181GPTR13
Related Links7671631, 767163181GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
767163181GPTR13 Details Description
Related parts for 767163181GPTR13
ADAPTER SCA LVD INT LVD/SE TERM datasheet.pdf
RES SMD 39.2 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES MO 1/2W 1K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 3/8-24UNF .5-4.5V datasheet.pdf
IC FIXED-POINT DSP 144BGA datasheet.pdf
RES 1.65 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 7POS SKT datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf