CTS Electronic Components 768141181GP
768141181GP picture photo
Mfg. Part Number
768141181GP
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 180 OHM 14SOIC
Datasheet Download
768141181GP.pdf
Availability of 768141181GP
QUANTITY
768141181GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 768141181GP
Internal Part NumberEIS-768141181GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information76814 Series Material Declaration
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package48
Series768
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)180
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768141181GP
Related Links76814, 768141181GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768141181GP Details Description
Related parts for 768141181GP
DETECTOR/DARLINGTON PHOTO TO-18 datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS .100 VERT TIN datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Backlight datasheet.pdf
RES SMD 2.55M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 5POS STRGHT PINS datasheet.pdf
HOUSING datasheet.pdf
DIN RAIL PLUG 5POS datasheet.pdf
CONN 5MM TERMINAL BLOCK 7POS datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 5W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125" datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf