CTS Electronic Components 768141224GP
768141224GP picture photo
Mfg. Part Number
768141224GP
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 220K OHM 14SOIC
Datasheet Download
768141224GP.pdf
Availability of 768141224GP
QUANTITY
768141224GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 768141224GP
Internal Part NumberEIS-768141224GP
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768141224GP
Related Links76814, 768141224GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768141224GP Details Description
Related parts for 768141224GP
HOOK-UP SOLID 16AWG WHITE 100' datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CABLE 2COND 22AWG YELLOW 1000' datasheet.pdf
RES 132 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.511 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 3.01M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
M3 TEMP PROBE CTN2-B-3000-1 datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONN PLUG 47POS INLINE PIN datasheet.pdf
25POS F R/A .318 TYPE1 FILT datasheet.pdf