CTS Electronic Components 768141272GP
768141272GP picture photo
Mfg. Part Number
768141272GP
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 2.7K OHM 14SOIC
Datasheet Download
768141272GP.pdf
Availability of 768141272GP
QUANTITY
768141272GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 768141272GP
Internal Part NumberEIS-768141272GP
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)2.7k
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768141272GP
Related Links76814, 768141272GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768141272GP Details Description
Related parts for 768141272GP
OSC XO 10.000MHZ CMOS TTL PC PIN datasheet.pdf
RES SMD 88.7KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC XLATOR TRPL PECL-NECL 24QFN datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPTICAL WIRE LDS datasheet.pdf
IC DUAL BIN UP-COUNTER 16-TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS BOX MNT SCKT datasheet.pdf
OSC XO 66.66666MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 5.1K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf