Vishay/Vitramon VJ0805D391JLAAJ
VJ0805D391JLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D391JLAAJ
Brief Description
CAP CER 390PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D391JLAAJ.pdf
Availability of VJ0805D391JLAAJ
QUANTITY
VJ0805D391JLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D391JLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D391JLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D391JLAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D391JLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D391JLAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D391JLAAJ
RES 7.5K OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 23POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
MINI MI II REC HSG ASSY 8CKT datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
MARKER BOOK datasheet.pdf
BLADE HEX SOCKET 5/16" 2.25" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 1.5NF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
HEATSHK 2.4MM ID 50MM L datasheet.pdf