CTS Electronic Components 768141822GPTR13
768141822GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
768141822GPTR13
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 8.2K OHM 14SOIC
Datasheet Download
768141822GPTR13.pdf
Availability of 768141822GPTR13
QUANTITY
768141822GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 768141822GPTR13
Internal Part NumberEIS-768141822GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series768
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)8.2k
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768141822GPTR13
Related Links7681418, 768141822GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768141822GPTR13 Details Description
Related parts for 768141822GPTR13
CABLE FLAT FLEX 24POS 0.5MM 6" datasheet.pdf
ADAPTER FLASH MEM DIP40/BGA64 datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 36-75VIN 05VOUT datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 100W 1% TO247 datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 21.8 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
AC/DC PROGRAMMABLE SUPPLY 0-10V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf