CTS Electronic Components 768143111GPTR13
768143111GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
768143111GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 110 OHM 14SOIC
Datasheet Download
768143111GPTR13.pdf
Availability of 768143111GPTR13
QUANTITY
768143111GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 768143111GPTR13
Internal Part NumberEIS-768143111GPTR13
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)110
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768143111GPTR13
Related Links7681431, 768143111GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768143111GPTR13 Details Description
Related parts for 768143111GPTR13
LED 7-SEG SGL CA GREEN RHDP .56" datasheet.pdf
IC LPC SUPERI/O W/MIDI 128PQFP datasheet.pdf
IC DELAY LINE 5TAP 35NS 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 69.8K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC VOLT DETECT N-CH 27V SC-82AB datasheet.pdf
CAP MICA 820PF 1% 100V 1812 datasheet.pdf
CONN INTERPOSER 300POS 32MM datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 2.285A 43 MOHM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf