CTS Electronic Components 768143563GP
768143563GP picture photo
Mfg. Part Number
768143563GP
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 56K OHM 14SOIC
Datasheet Download
768143563GP.pdf
Availability of 768143563GP
QUANTITY
768143563GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 768143563GP
Internal Part NumberEIS-768143563GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information76814 Series Material Declaration
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package48
Series768
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)56k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768143563GP
Related Links76814, 768143563GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768143563GP Details Description
Related parts for 768143563GP
CAP FILM 0.33UF 2% 160VDC RADIAL datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 3/8-24UNF 4-20MA datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 1A 9V datasheet.pdf
090 MLC 20P CAP HSG datasheet.pdf
CABLE 3COND 16AWG BLACK 2500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 2.05K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 124 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CMD 9POS R/A W/O JKPST GOLD datasheet.pdf
RELAY AUTO SPDT 30A 12V datasheet.pdf