CTS Electronic Components 768143823GP
768143823GP picture photo
Mfg. Part Number
768143823GP
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 82K OHM 14SOIC
Datasheet Download
768143823GP.pdf
Availability of 768143823GP
QUANTITY
768143823GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 768143823GP
Internal Part NumberEIS-768143823GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information76814 Series Material Declaration
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package48
Series768
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)82k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768143823GP
Related Links76814, 768143823GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768143823GP Details Description
Related parts for 768143823GP
IC EEPROM 2KBIT 2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
PHOTODIODE 6.85MM SQ CERAMIC BLK datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL R/A 28POS datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
FAN AXIAL 38X28MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
MODULE DDR3 SDRAM 2GB 204SODIMM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
IC VOLT COMPARATOR SGL 8DFN datasheet.pdf
PDU MONITORED 208V-240V 20A C13 datasheet.pdf