Vishay/Vitramon VJ0805D112GXXAR
VJ0805D112GXXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D112GXXAR
Brief Description
CAP CER 1100PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D112GXXAR.pdf
Availability of VJ0805D112GXXAR
QUANTITY
VJ0805D112GXXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D112GXXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D112GXXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1100pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D112GXXAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D112GXXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D112GXXAR Details Description
Related parts for VJ0805D112GXXAR
CONN HOUSING 40POS .100" DOUBLE datasheet.pdf