CTS Electronic Components 768143824GPTR13
768143824GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
768143824GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 820K OHM 14SOIC
Datasheet Download
768143824GPTR13.pdf
Availability of 768143824GPTR13
QUANTITY
768143824GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 768143824GPTR13
Internal Part NumberEIS-768143824GPTR13
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)820k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768143824GPTR13
Related Links7681438, 768143824GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768143824GPTR13 Details Description
Related parts for 768143824GPTR13
TOOL CRIMPER RATCHETING 26-28AWG datasheet.pdf
RES SMD 0.039 OHM 5% 1W J BEND datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 70POS .125 datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 33.2 OHM 1% AXL datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 93.1 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 40.2 OHM 1% 10W datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 2W SMBG datasheet.pdf
CABLE TIE 30LB. 5.83" BROWN datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 113 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf