CTS Electronic Components 768161334GPTR13
768161334GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
768161334GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 15 RES 330K OHM 16SOIC
Datasheet Download
768161334GPTR13.pdf
Availability of 768161334GPTR13
QUANTITY
768161334GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 768161334GPTR13
Internal Part NumberEIS-768161334GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series768
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)330k
Tolerance±2%
Number of Resistors15
Number of Pins16
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768161334GPTR13
Related Links7681613, 768161334GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768161334GPTR13 Details Description
Related parts for 768161334GPTR13
IC REG LDO 5.2V 0.3A SOT89-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 22PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
CABLE 19COND 16AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
2MM PIN STRIP HEADER 42 POSITION datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT SKT datasheet.pdf