Murata Electronics North America DHS4E4F272MTXB
DHS4E4F272MTXB picture photo
Mfg. Part Number
DHS4E4F272MTXB
Brief Description
CAP CER 2700PF 30KV N4700 DISK
Datasheet Download
DHS4E4F272MTXB.pdf
Availability of DHS4E4F272MTXB
QUANTITY
DHS4E4F272MTXB Order Process
Ship out your order
Specifications of DHS4E4F272MTXB
Internal Part NumberEIS-DHS4E4F272MTXB
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package40
PackagingBulk
Capacitance2700pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated30000V (30kV)
Temperature CoefficientN4700
Mounting TypeRequires Holder
Operating Temperature20°C ~ 85°C
Size / Dimension2.362" Dia (60.00mm)
Height - Seated (Max)0.945" (24.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DHS4E4F272MTXB
Related LinksDHS4E4F, DHS4E4F272MTXB Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DHS4E4F272MTXB Details Description
Related parts for DHS4E4F272MTXB
SENSOR TEMPERATURE SMBUS SOT23-6 datasheet.pdf
RES SMD 549 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.625" (15.88mm) datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 30A TO220AC datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 14POS GOLD SMD datasheet.pdf
FUSE TERM LOCK TYPE 3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 39UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
RES 47.5K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 500MA 2.016 OHM datasheet.pdf