CTS Electronic Components 768163332GPTR13
768163332GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
768163332GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 3.3K OHM 16SOIC
Datasheet Download
768163332GPTR13.pdf
Availability of 768163332GPTR13
QUANTITY
768163332GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 768163332GPTR13
Internal Part NumberEIS-768163332GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series768
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768163332GPTR13
Related Links7681633, 768163332GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768163332GPTR13 Details Description
Related parts for 768163332GPTR13
CONVERTER DC/DC 12V 300W OUT datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 2MHZ 8DIP datasheet.pdf
CAP THIN FILM 22PF 25V 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP OPEN/CLOSE datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf