FFF 77311-102S16LF
77311-102S16LF picture photo
Mfg. Part Number
77311-102S16LF
Brief Description
HEADER BERGSTIK
Datasheet Download
77311-102S16LF.pdf
Availability of 77311-102S16LF
QUANTITY
77311-102S16LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 77311-102S16LF
Internal Part NumberEIS-77311-102S16LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions16
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)77311-102S16LF
Related Links77311-1, 77311-102S16LF Datasheet, FFF Distributor
77311-102S16LF Details Description
Related parts for 77311-102S16LF
IC EEPROM 1MBIT 250NS 32SOIC datasheet.pdf
CIR BRKR 16A 480VAC 65VDC datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 470K OHM 10SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC DELAY LINE 8TAP PROG 6DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS 3.81MM BLK R/A datasheet.pdf
RES SMD 9.09K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 6W datasheet.pdf