FFF 77311-122-10LF
77311-122-10LF picture photo
Mfg. Part Number
77311-122-10LF
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 10POS
Datasheet Download
77311-122-10LF.pdf
Availability of 77311-122-10LF
QUANTITY
77311-122-10LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 77311-122-10LF
Internal Part NumberEIS-77311-122-10LF
Standard Package500
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.305" (7.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)77311-122-10LF
Related Links77311-1, 77311-122-10LF Datasheet, FFF Distributor
77311-122-10LF Details Description
Related parts for 77311-122-10LF
IC CPU RISC W/LLC&CAN 100-LQFP datasheet.pdf
CABLE SMA-RA/SMA-RA 18" RG-178 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 820PF 100V R2H 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 16A 125V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 55POS PIN datasheet.pdf