FFF 77311-424-24LF
77311-424-24LF picture photo
Mfg. Part Number
77311-424-24LF
Brief Description
BERGSTIK
Datasheet Download
77311-424-24LF.pdf
Availability of 77311-424-24LF
QUANTITY
77311-424-24LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 77311-424-24LF
Internal Part NumberEIS-77311-424-24LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationBergstik Design 03/Mar/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package300
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions24
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.266" (6.75mm)
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness78.7µin (2.00µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)77311-424-24LF
Related Links77311-4, 77311-424-24LF Datasheet, FFF Distributor
77311-424-24LF Details Description
Related parts for 77311-424-24LF
IC ADC 15BIT FAST 44PLCC datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 1/8-27NPT 1-5V datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 20K OHM 5% 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 43.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK 12V 1A TO220-7 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 3PDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT PIN datasheet.pdf