FFF 77311-818-33LF
77311-818-33LF picture photo
Mfg. Part Number
77311-818-33LF
Brief Description
BERGSTIK
Datasheet Download
77311-818-33LF.pdf
Availability of 77311-818-33LF
QUANTITY
77311-818-33LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 77311-818-33LF
Internal Part NumberEIS-77311-818-33LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package400
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions33
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Features-
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)77311-818-33LF
Related Links77311-8, 77311-818-33LF Datasheet, FFF Distributor
77311-818-33LF Details Description
Related parts for 77311-818-33LF
IC REG LDO 3.3V 3A TO220-3 datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf