FFF 77313-824-18LF
77313-824-18LF picture photo
Mfg. Part Number
77313-824-18LF
Brief Description
CONN HEADER .100 DUAL STR 18POS
Datasheet Download
77313-824-18LF.pdf
Availability of 77313-824-18LF
QUANTITY
77313-824-18LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 77313-824-18LF
Internal Part NumberEIS-77313-824-18LF
Featured ProductMezzSelect
Standard Package200
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions18
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.266" (6.75mm)
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)77313-824-18LF
Related Links77313-8, 77313-824-18LF Datasheet, FFF Distributor
77313-824-18LF Details Description
Related parts for 77313-824-18LF
RES SMD 953K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
BOARD DC/DC CONV OLED DRIVER datasheet.pdf
VARISTOR 18V 100A 0805 datasheet.pdf
OSC MEMS CONFIGURABLE OUTPUT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
IGBT MODULE 1200V 105A SMPD datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE D 40 CKTS LGT 40 datasheet.pdf
LED LUXEON WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 74POS .125" datasheet.pdf
CAP CER 15PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf