FFF 77315-418-25LF
77315-418-25LF picture photo
Mfg. Part Number
77315-418-25LF
Datasheet Download
77315-418-25LF.pdf
Availability of 77315-418-25LF
QUANTITY
77315-418-25LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 77315-418-25LF
Internal Part NumberEIS-77315-418-25LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationBergstik Design 03/Mar/2014
Standard Package400
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions25
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness78.7µin (2.00µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)77315-418-25LF
Related Links77315-4, 77315-418-25LF Datasheet, FFF Distributor
77315-418-25LF Details Description
Related parts for 77315-418-25LF
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 15V datasheet.pdf
KIT REF DESIGN FOR AT89C51SND1 datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 6POS TIN PCB datasheet.pdf
RES SMD 12.7K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPT W/WIRE LEADS datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 400MA 1.53 OHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 171MA 5.5 OHM SMD datasheet.pdf
CBL-10M POWER CABLE 10M datasheet.pdf
CAP CER 6.9PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf