FFF 78229-402HLF
78229-402HLF picture photo
Mfg. Part Number
78229-402HLF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
HEADER BERGSTIK
Datasheet Download
78229-402HLF.pdf
Availability of 78229-402HLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
78229-402HLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 78229-402HLF
Internal Part NumberEIS-78229-402HLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesBERGSTIK® II, MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions2
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Fastening Type-
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness100µin (2.54µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)78229-402HLF
Related Links78229-, 78229-402HLF Datasheet, FFF Distributor
78229-402HLF Details Description
Related parts for 78229-402HLF
RES ARRAY 9 RES 120 OHM 10SIP datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 372MA 1.44 OHM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS 5.08MM datasheet.pdf
RELAY SSR AC 240V 5A AC OUT SIP datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 800KHZ 8VSSOP datasheet.pdf
IC PFC CONTROLLER 8DSO datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
RES 1.02 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf