Integrated Device Technology (IDT) 79RC32H434-350BC
79RC32H434-350BC picture photo
Mfg. Part Number
79RC32H434-350BC
Manufacturer
Product Category
Embedded - Microprocessors
Brief Description
IC MPU INTERPRISE 350MHZ 256BGA
Datasheet Download
79RC32H434-350BC.pdf
Availability of 79RC32H434-350BC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
79RC32H434-350BC Order Process
Ship out your order
Specifications of 79RC32H434-350BC
Internal Part NumberEIS-79RC32H434-350BC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)4 (72 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - Microprocessors
SeriesInterprise™
PackagingTray
Core ProcessorMIPS32
Number of Cores/Bus Width1 Core, 32-Bit
Speed350MHz
Co-Processors/DSP-
RAM ControllersDDR
Graphics AccelerationNo
Display & Interface Controllers-
Ethernet10/100 Mbps (1)
SATA-
USB-
Voltage - I/O3.3V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Security Features-
Package / Case256-LBGA
Supplier Device Package256-CABGA (17x17)
Additional InterfacesI²C, PCI, SPI, UART
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)79RC32H434-350BC
Related Links79RC32H4, 79RC32H434-350BC Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
79RC32H434-350BC Details Description
Related parts for 79RC32H434-350BC
ENCODER 16MM VERT W/SPST SWITCH datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANS 4-MINI-FLAT datasheet.pdf
IC CNTRLR PWR SPLY 28-SSOP datasheet.pdf
METRAL HDR STR PF 5X24 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 17A TO252 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.091" NYLON 1.52MM datasheet.pdf
RES 130 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
OSC XO 49.152MHZ TTL SMD datasheet.pdf
MICRO 25C P 6" RBW JACKS NI datasheet.pdf