TXC CORPORATION 7A-10.000MAHE-T
7A-10.000MAHE-T picture photo
Mfg. Part Number
7A-10.000MAHE-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 10.0000MHz 30ppm 12pF 80 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
7A-10.000MAHE-T.pdf
Availability of 7A-10.000MAHE-T
QUANTITY
7A-10.000MAHE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7A-10.000MAHE-T
Internal Part NumberEIS-7A-10.000MAHE-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series7A
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency10MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7A-10.000MAHE-T
Related Links7A-10.0, 7A-10.000MAHE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7A-10.000MAHE-T Details Description
Related parts for 7A-10.000MAHE-T
CAP CER 0.015UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 6.2A 16 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
MODULES POWER DRIVERS datasheet.pdf
IC PCI SW 32LAND 8PORT 484BGA datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 600V 1.5A DF-S datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf