TXC CORPORATION 7A-20.000MAHE-T
7A-20.000MAHE-T picture photo
Mfg. Part Number
7A-20.000MAHE-T
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 30ppm 12pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
7A-20.000MAHE-T.pdf
Availability of 7A-20.000MAHE-T
QUANTITY
7A-20.000MAHE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7A-20.000MAHE-T
Internal Part NumberEIS-7A-20.000MAHE-T
FamilyCrystals
Series7A
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7A-20.000MAHE-T
Related Links7A-20.0, 7A-20.000MAHE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7A-20.000MAHE-T Details Description
Related parts for 7A-20.000MAHE-T
CONN HOUSING 10POS 1.5MM W/RAMP datasheet.pdf
IC ASYNC COMM ELEMENT 48-LQFP datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 6.3V X5R 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
Connector Plug USB TypeA 2.0 4 Position Free Hanging (In-Line) datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
WPG-PG48 CABLE GLAND PA BL datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS CABLE PIN datasheet.pdf
RJ45 STACKED LED 8 PORT datasheet.pdf
TERM BLOCK COVER A38 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS SKT datasheet.pdf