TXC CORPORATION 7A-27.120MAAJ-T
7A-27.120MAAJ-T picture photo
Mfg. Part Number
7A-27.120MAAJ-T
Brief Description
Crystal 27.1200MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
7A-27.120MAAJ-T.pdf
Availability of 7A-27.120MAAJ-T
QUANTITY
7A-27.120MAAJ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7A-27.120MAAJ-T
Internal Part NumberEIS-7A-27.120MAAJ-T
FamilyCrystals
Series7A
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency27.12MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7A-27.120MAAJ-T
Related Links7A-27.1, 7A-27.120MAAJ-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7A-27.120MAAJ-T Details Description
Related parts for 7A-27.120MAAJ-T
TIP FOR MT1500 datasheet.pdf
PILOT LIGHT 12V LED ROUND BLUE datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 26POS STR datasheet.pdf
CONNECTOR RECEPT 96POS STR datasheet.pdf
C/A 62.5 OFNR MTRJ-MTRJ GRN SEC datasheet.pdf
RES SMD 1.15K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
RES 402 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 348K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS SKT datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 45V 4.4A TO277A datasheet.pdf