TXC CORPORATION 7A-30.000MAAE-T
7A-30.000MAAE-T picture photo
Mfg. Part Number
7A-30.000MAAE-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 30.0000MHz 30ppm 12pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
7A-30.000MAAE-T.pdf
Availability of 7A-30.000MAAE-T
QUANTITY
7A-30.000MAAE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7A-30.000MAAE-T
Internal Part NumberEIS-7A-30.000MAAE-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series7A
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency30MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7A-30.000MAAE-T
Related Links7A-30.0, 7A-30.000MAAE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7A-30.000MAAE-T Details Description
Related parts for 7A-30.000MAAE-T
CONN EDGECARD 72POS .156 SQ WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 WW datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 2.85A 28 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 93.1KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
STB RA HDR datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 8.2K OHM 0804 datasheet.pdf