TXC CORPORATION 7C-1.544MBE-T
7C-1.544MBE-T picture photo
Mfg. Part Number
7C-1.544MBE-T
Brief Description
OSCILLATOR XO 1.544MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
7C-1.544MBE-T.pdf
Availability of 7C-1.544MBE-T
QUANTITY
7C-1.544MBE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7C-1.544MBE-T
Internal Part NumberEIS-7C-1.544MBE-T
TypeXO (Standard)
Frequency1.544MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7C-1.544MBE-T
Related Links7C-1.5, 7C-1.544MBE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7C-1.544MBE-T Details Description
Related parts for 7C-1.544MBE-T
IC BUFF/DVR TRI-ST 16BIT 48TVSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 120V datasheet.pdf
RES SMD 26.1 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 10ppm 10pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CAP CER 9.3PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 62.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 5COND 18AWG SLATE 500' datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
F PLUG FOR RG-179 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf