TXC CORPORATION 7C-12.000MBC-T
7C-12.000MBC-T picture photo
Mfg. Part Number
7C-12.000MBC-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 12.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
7C-12.000MBC-T.pdf
Availability of 7C-12.000MBC-T
QUANTITY
7C-12.000MBC-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7C-12.000MBC-T
Internal Part NumberEIS-7C-12.000MBC-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series7C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency12MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.047" (1.20mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7C-12.000MBC-T
Related Links7C-12.0, 7C-12.000MBC-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7C-12.000MBC-T Details Description
Related parts for 7C-12.000MBC-T
IC D/A CONV 12BIT R-R 8-SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 47A I2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
LCD MOD CHAR 2X16 BLUE TRANSFL datasheet.pdf
RES 35.7 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPTICAL NETWORK IND 256-TFBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES 410 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS CABLE PIN datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf