TXC CORPORATION 7C-24.000MCB-T
7C-24.000MCB-T picture photo
Mfg. Part Number
7C-24.000MCB-T
Brief Description
OSC XO 24.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
7C-24.000MCB-T.pdf
Availability of 7C-24.000MCB-T
QUANTITY
7C-24.000MCB-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7C-24.000MCB-T
Internal Part NumberEIS-7C-24.000MCB-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
TypeXO (Standard)
Frequency24MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7C-24.000MCB-T
Related Links7C-24.0, 7C-24.000MCB-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7C-24.000MCB-T Details Description
Related parts for 7C-24.000MCB-T
IC ADC 12BIT LP 600KSPS 24SOIC datasheet.pdf
RES SMD 715K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN DIN RECEPT 150POS VERT PCB datasheet.pdf
FILTER LC HIGH FREQ 24PF 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle 4 Position 0.059" (1.50mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
CONN CIC FFC RCPT 14POS 2.54MM datasheet.pdf
RES 0.324 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
HELASIGN .75 X .5 X 2 120/PK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST WCSP16 datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf