TXC CORPORATION 7C-33.3330MCA-T
7C-33.3330MCA-T picture photo
Mfg. Part Number
7C-33.3330MCA-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 33.333MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
7C-33.3330MCA-T.pdf
Availability of 7C-33.3330MCA-T
QUANTITY
7C-33.3330MCA-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7C-33.3330MCA-T
Internal Part NumberEIS-7C-33.3330MCA-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series7C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency33.333MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7C-33.3330MCA-T
Related Links7C-33.3, 7C-33.3330MCA-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7C-33.3330MCA-T Details Description
Related parts for 7C-33.3330MCA-T
IC 80C51 MCU FLASH 8K 44-LQFP datasheet.pdf
RES 18.7K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE MOD 275A 1000V BLADE datasheet.pdf
CONN HEADR 34POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20V 20% 2917 datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR KXR94-2050 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 18POS THRUHL datasheet.pdf
VARISTOR 610V 6.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
CONN PLUG 48POS INLINE SKT datasheet.pdf
CTV 4C 4#16 PIN RECP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 43POS PIN datasheet.pdf