TXC CORPORATION 7M-10.000MAHV-T
7M-10.000MAHV-T picture photo
Mfg. Part Number
7M-10.000MAHV-T
Brief Description
Crystal 10.0000MHz 30ppm 8pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
7M-10.000MAHV-T.pdf
Availability of 7M-10.000MAHV-T
QUANTITY
7M-10.000MAHV-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7M-10.000MAHV-T
Internal Part NumberEIS-7M-10.000MAHV-T
TypeMHz Crystal
Frequency10MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7M-10.000MAHV-T
Related Links7M-10.0, 7M-10.000MAHV-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7M-10.000MAHV-T Details Description
Related parts for 7M-10.000MAHV-T
IC RCVR/DVR PAIR LOW PWR 8-DIP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPST 10A 14V datasheet.pdf
IC MPU RESET MON 2.93V SOT-323 datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.83V 0.5A 6DSBGA datasheet.pdf
IC INVERTER O-D LP 6XSON datasheet.pdf
RES 4.19 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG datasheet.pdf
LED YELLOW DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 42V SNT-4A datasheet.pdf