FFF 68120-034LF
68120-034LF picture photo
Mfg. Part Number
68120-034LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Board In, Direct Wire to Board
Brief Description
QKE DIL PCB CONN
Datasheet Download
68120-034LF.pdf
Availability of 68120-034LF
QUANTITY
68120-034LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 68120-034LF
Internal Part NumberEIS-68120-034LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package12
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Board In, Direct Wire to Board
SeriesQuickie™, Basics+
PackagingTube
Connector TypeRibbon Cable
Number of Positions34
Cable Pitch0.050" (1.27mm)
Board-Side Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Mounting TypeThrough Hole
Cable TerminationIDC
Wire Gauge26-28 AWG, Stranded or Solid
FeaturesFeed Through
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness100µin (2.54µm)
ColorBlue
Number of Positions LoadedAll
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)68120-034LF
Related Links68120, 68120-034LF Datasheet, FFF Distributor
68120-034LF Details Description
Related parts for 68120-034LF
RES SMD 110K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
LED 2HI 5MM LOW CUR GRN PC MNT datasheet.pdf
IC CONTRLR HOT SWAP NEG 48V 8DIP datasheet.pdf
POT 2.0K OHM THUMBWHEEL CERM ST datasheet.pdf
IC OPAMP GP 200KHZ RRO 8TSSOP datasheet.pdf
CAP MICA 50PF 5% 500V SMD datasheet.pdf
PROBE PT100 CLASS B 200C ALUMN datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN RCPT 38POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE SKT datasheet.pdf