TXC CORPORATION 7M-12.000MAHE-T
7M-12.000MAHE-T picture photo
Mfg. Part Number
7M-12.000MAHE-T
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 30ppm 12pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
7M-12.000MAHE-T.pdf
Availability of 7M-12.000MAHE-T
QUANTITY
7M-12.000MAHE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7M-12.000MAHE-T
Internal Part NumberEIS-7M-12.000MAHE-T
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7M-12.000MAHE-T
Related Links7M-12.0, 7M-12.000MAHE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7M-12.000MAHE-T Details Description
Related parts for 7M-12.000MAHE-T
PROG SOCKET CPPX8 SMT PLSTC PKG datasheet.pdf
CABLE N/N 24" RG-8 datasheet.pdf
DIN RA HEADER F datasheet.pdf
RES 18.2K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
6116-01 CUT-OFF PLUNGER datasheet.pdf
RING VERSAKRIMP TAPED datasheet.pdf
RES 301 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf