TXC CORPORATION 7M-26.000MAHE-T
7M-26.000MAHE-T picture photo
Mfg. Part Number
7M-26.000MAHE-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 26.0000MHz 30ppm 12pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
7M-26.000MAHE-T.pdf
Availability of 7M-26.000MAHE-T
QUANTITY
7M-26.000MAHE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7M-26.000MAHE-T
Internal Part NumberEIS-7M-26.000MAHE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series7M
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency26MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7M-26.000MAHE-T
Related Links7M-26.0, 7M-26.000MAHE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7M-26.000MAHE-T Details Description
Related parts for 7M-26.000MAHE-T
RES SMD 69.8 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKE 220UH PC MT datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 5% 1/10W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 133K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES CHAS MNT 475 OHM 1% 20W datasheet.pdf
REFLECTOR CITIZEN CL-L040 MED datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 30ppm 13pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
MICRO 31C S 18" YEL JACKS NI datasheet.pdf
508 TB RIS CLA 2-ROWS-R datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 1.8V datasheet.pdf