TXC CORPORATION 7M-38.400MAHE-T
7M-38.400MAHE-T picture photo
Mfg. Part Number
7M-38.400MAHE-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 38.4000MHz 30ppm 12pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
7M-38.400MAHE-T.pdf
Availability of 7M-38.400MAHE-T
QUANTITY
7M-38.400MAHE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7M-38.400MAHE-T
Internal Part NumberEIS-7M-38.400MAHE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series7M
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency38.4MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7M-38.400MAHE-T
Related Links7M-38.4, 7M-38.400MAHE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7M-38.400MAHE-T Details Description
Related parts for 7M-38.400MAHE-T
FLEX CABLE - AFG11A/AF11/AFG11A datasheet.pdf
CARDEDGE 44POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
IC XLATOR QD TTL/NMOS 20SOEIAJ datasheet.pdf
CAP CER 820PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
HAN INOX 3A COVER FOR MALE datasheet.pdf
HDM DC STKG MOD ST3.0 30 SAU datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES SMD 0.004 OHM 1% 3W 2512 datasheet.pdf
OSC TCXO 19.2MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf