TXC CORPORATION 7Q-20.000MCG-T
7Q-20.000MCG-T picture photo
Mfg. Part Number
7Q-20.000MCG-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC TCXO 20.000MHZ CLPD SNWV SMD
Datasheet Download
7Q-20.000MCG-T.pdf
Availability of 7Q-20.000MCG-T
QUANTITY
7Q-20.000MCG-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7Q-20.000MCG-T
Internal Part NumberEIS-7Q-20.000MCG-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series7Q
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency20MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±500ppb
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.043" (1.10mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7Q-20.000MCG-T
Related Links7Q-20.0, 7Q-20.000MCG-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7Q-20.000MCG-T Details Description
Related parts for 7Q-20.000MCG-T
IC MPU SUPERVISR 4.63V SOT23-5 datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 990MA 362 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 WW datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 6.3V 20% 2312 datasheet.pdf
RES SMD 287K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 470K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 0.18UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 12.7K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf